جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • برگزاری ششمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان فامنین با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان

   برگزاری ششمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان فامنین با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان

   برگزاری ششمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان فامنین با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان

   ششمین جلسه ستادساماندهی امور جوانان شهرستان فامنین باحضور مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان درمحل سالن جلسات فرمانداری برگزارشد

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان به نقل از فامنین، ششمین جلسه ستادساماندهی امور جوانان شهرستان فامنین باحضور مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان و کلیه اعضای ستاد ساماندهی و رؤسای بانک‌های شهرستان با موضوع ارائه گزارش عملکرد و تقدیر از ادارات برتر در طرح اوقات فراغت و ساماندهی امور جوانان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد
   جلسه با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد ودرادامه سید مجیدشماعی فرماندارشهرستان فامنین ضمن خیر مقدم گویی به همه اعضا و تشکر از بانیان جلسه، خواستار توجه جدی به امور جوانان و ازدواج آن‌ها و راهکارهایی جهت ایجاد آگاهی در جوانان قبل از ازدواج شدند.
   فرماندار شهرستان فامنین با بیان اینکه جوانان یکی از موضوعات و دلایل اصلی و مرتبط با آسیب های اجتماعی هستند گفت : به حداقل رساندن این مشکلات از دغدغه های مهم دولت تدبیر و امید می باشد و خوشبختانه در دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات خوبی برای مقابله با آن انجام شده و در حال حاضر نیز این اقدامات ادامه دارد .
   وی افزود از مهمترین این اقدامات تدارک طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و افزایش وام ازدواج به 15 میلیون تومان می باشد . شماعی با اشاره به ظرفیت های دوران جوانی ، گفت : دوران جوانی سرشار از ظرفیتها است که باید در این راستا برنامه ریزی صحیح صورت گیرد زیرا جوانان در این دوران با چالش های اساسی روبرو خواهند شد .

   فرماندار شهرستان سازمان های مردم نهاد را از ابزارهای بسیار مفید و کارآمد در خصوص ساماندهی امور جوانان ذکر کرد و گفت : استفاده از پتانسیل و ظرفیت جوانان و سپردن امورات جوانان به دست خودشان و پشتیبانی ما از آنان می تواند بسیار تاثیرگذار باشد که در شهرستان فامنین 12 سازمان مردم نهاد دراین راستا در حال فعالیتند و باید با ایجاد فضای شاد و نشاط آور در چارچوب قوانین نظام ، شرایط جذب جوانان را به سمت و سوی فضای سالم مهیا کرد چرا که جوانان نیازمند فضای سالم و نشاط آور هستند
   درادامه رسول منعم مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان ضمن تبریک بمناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن گفت: جوانان ارزشمند ترین و بهترین سرمایه های هر جامعه محسوب می شوند.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان بااشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری محبوبترین انسانهای جامعه در نزد پروردگار ، جوانهای پارسا وپرهیزگار و مؤمن هستند عنوان کرد اشتغال، مسکن و ازدواج را از موضوعات مهم حوزه جوانان عنوان کرد و افزود: با بهبود شاخص ها در این سه موضوع بیشتر مشکلات جوانان حل و فصل خواهد شد.
   منعم درادامه ضمن اشاره به راه اندازی خانه جوانان دراستان گفت: سازمانهای مردم نهاد ظرفیت مناسبی برای مقابله با آسیب های اجتماعی هستند و باید در حوزه آسیب هایی مانند مواد مخدر، طلاق، خودکشی، و سایر مشکلات و معضلات جوانان آسیب شناسی و اقدامات مناسب انجام شود و استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای مقابله با آسیب های اجتماعی ضروری است
   منعم افزود : در استان همدان تعداد 400 سازمان مردم نهاد وجود دارد که 80 سازمان مردم نهاد توسط اداره ورزش و جوانان مجوز دریافت کرده و مشغول فعالیت می باشند . وی به کاهش 4 درصدی آمار طلاق نسبت به سال 95 در استان همدان اشاره کرد و گفت در شش ماهه اول سال 96 به تعداد 29106 نفر تسهیلات ازدواج پرداخت شده است .
   مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان گفت : در بحث حضور جوانان استان در مسابقات ورزشی 85 عنوان فراملی اعم از جهانی و ... و 650 مقام انفرادی و 70 عنوان تیمی در مسابقات کشوری و همچنین 130 میزبانی مسابقات کشوری در استان همدان رخ داده است .
   درپایان مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان برگزاری اجلاس جهانی گردشگری آسیایی را فرصت خوبی برای معرفی و بارز کردن ویژگی های همدان دانست و اضافه کرد: همدان میزبان بزرگان 180 کشور خواهد بود و فرصت هایی خوبی برای استان ایجاد خواهد شد.
   در ادامه گزارشی در خصوص عملکرد ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان فامنین در سال جاری و نیز اجرای مصوبات توسط ادارات مختلف ارائه گردید.
   در پایان جلسه از اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بعنوان اداره برتر در زمینه اوقات فراغت جوانان واز بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بعنوان اداره برتر در زمینه ساماندهی امور جوانان با اهدای لوح تقدیر که توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان تهیه و به امضای فرماندار رسیده بود تقدیر به عمل آمد. همچنین صورتجلسه ای تنظیم و جهت اجرا به دستگاه های عضو ستاد ابلاغ گردید.

   اخبار مرتبط
همدان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 877,442
تعداد بازدید امروز : 2,055
تعداد بازدید دیروز : 2,389
آخرین به روزرسانی : 1397/09/22
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.