جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • اواخر شهریورماه همدان میزبان چهار رویداد بزرگ بین المللی و کشوری خواهد بود

   مدیرکل ورزش و جوانان استان

   اواخر شهریورماه همدان میزبان چهار رویداد بزرگ بین المللی و کشوری خواهد بود

   اواخر شهریورماه همدان میزبان چهار رویداد بزرگ بین المللی و کشوری خواهد بود

   محسن جهانشیر گفت: در دهه آخر شهریورماه، همدان میزبان چهار رویداد بزرگ بین المللی و کشوری در رشته های فوتبال، سوارکاری، شطرنج و سنگنوردی خواهد بود.   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان، مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به تاثیرات میربانی در ورزش استان گفت : موضوعی که امروزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تأثیر ورزش و گردشگری بر اقتصاد کشورهاست و برگزاری تورنمنت های ورزشی در سطح بالای بین المللی تحولات عظیم اقتصادی، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی برای استان به ارمغان می آورد .

   وی اظهار کرد: این روزها اکثر رشته های ورزشی، همدان را به عنوان محل برپایی مسابقات خود انتخاب کرده اند که نشان از ظرفیت بالای زیر ساخت های ورزشی استان دارد.

   وی زیرساخت‌های ورزشی همدان برای برگزاری مسابقات مختلف را خوب توصیف کرد و افزود: خوشبختانه استان از زیرساخت‌های خوبی در بحث ورزش برخوردار است و همین امر باعث می‌شود دست ما را در قبول میزبانی و مسابقات مختلف باز باشد.

   مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان خاطر نشان کرد: در روزهای اخیر همدان میزبان چهار رشته ورزشی در المپیاد استعدادهای برتر ورزشی بود و خوشبختانه تیم ها با رضایت کامل استان همدان را ترک کردند.

   وی تصریح کرد: امسال تابستانی شلوغ و پرترافیکی برای ورزش استان بود و میزبان چندین رویداد بزرگ کشوری بودیم و انشالله در دهه آخر شهریورماه نیز میزبان چهار رویداد بزرگ بین المللی و کشوری خواهیم بود.

   محسن جهانشیر ادامه داد: مهمترین رویدادی که به میزبانی همدان برگزار می شود مسابقات گروه سوم از مرحله مقدماتی فوتبال قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا است که این رقابتها از ۲۷ تا ۳۱ شهریور ماه جاری به میزبانی شهر همدان برگزار می شود.

   وی با بیان اینکه این رقابتها در ورزشگاه ۱۰ هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حاجی بابایی مریانج برگزار می شود، گفت: تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان در این مسابقات با تیم های افغانستان، فلسطین و مالدیو هم گروه است.

   مدیرکل ورزش و جوانان استان خاطر نشان کرد: بر این اساس تیم های ایران و مالدیو از ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه روز چهارشنبه ۲۷ شهریور به مصاف هم می روند و افغانستان و فلسطین نیز ساعت ۱۶ و ۴۵ دقیقه همین روز دیدار می کنند.

   وی افزود: جمعه ۲۹ شهریورماه نیز مالدیو و افغانستان از ساعت ۱۶ و ۴۵ دقیقه دیدار خواهند کرد و فلسطین - ایران ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه به مصاف هم می روند.

   جهانشیر تصریح کرد: یکشنبه ۳۱ شهریور ماه نیز ایران - افغانستان ساعت ۱۸:۴۵ و فلسطین و مالدیو ساعت ۱۵:۴۵ با هم رقابت خواهند کرد.

   وی با بیان اینکه برای اسکان میهمانان خارجی و داخلی این دوره از مسابقات ۲ هتل پارسیان ارم و باباطاهر همدان در نظر گرفته شده است، افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته قرار است مسئولان، داوران و نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا در هتل پارسیان ارم اسکان یابند و تیم های شرکت کننده نیز در هتل باباطاهر اقامت خواهند داشت.

   وی در ادامه از برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات شطرنج اوپن بین المللی ابن سینا به میزبانی همدان خبر داد و تصریح کرد: این رقابت‌ها ۲۱ شهریورماه امسال به مدت یک هفته و براساس قوانین فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) در سه جدول برگزار می‌شود.

   مدیرکل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه این رقابت‌ها در سالن ورزشی ۶ هزار نفری انقلاب همدان برگزار می‌شود، افزود: تاکنون شطرنجبازان مطرحی از کشورهای پرتغال، افغانستان، روسیه و عراق برای حضور در این رقابتها اعلام آمادگی کرده اند.

   وی در ادامه با اشاره به اینکه میزبان سه رویداد بزرگ در رشته سوارکاری خواهیم بود، گفت: برای نخستین بار در تاریخ سوارکاری ایران، مسابقات پرش با اسب قهرمانی کشور در تمامی رده های سنی خارج از شهر تهران برگزار می شود و این افتخار بزرگی برای سوارکاری همدان خواهد بود.

   جهانشیر تصریح کرد: همچنین همزمان با این رقابتها، سومین مرحله مسابقات تور پرش با اسب قهرمانی ایران و مسابقات بین المللی پرش با اسب جام فدراسیون جهانی در باشگاه اویسیناهمدان برگزار می شود.

   وی با بیان اینکه 180 سوارکار و اسب از سراسر کشور در این مسابقات شرکت می کنند، اضافه کرد: این رقابت ها از روز شنبه 23 شهریورماه به مدت یک هفته در همدان برگزار می شود.

   وی در ادامه با اشاره به میزبانی دومین دوره جام سنگنوردی باشگاه های کشور گفت: این رقابت ها از روز شنبه ۲۳ شهریور ماه امسال به مدت شش روز به میزبانی سالن فرهاد شهر همدان برگزار می شود.

   محسن جهانشیر خاطر نشان کرد: مسابقات آقایان از 23 لغایت 26 شهریورماه و مسابقات بانوان از 27 لغایت 29 شهریورماه برگزار می شود و تاکنون شش تیم در بخش آقایان و هفت تیم در بخش بانوان برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند.

   مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در پایان گفت: بسیار باعث افتخار است که شهر زیبای و تاریخی همدان میزبان رشته های مختلف ورزشی است و این موضوع برای ما فقط از جنبه ورزشی آن اهمیت ندارد بلکه رونق گرفتن اقتصاد و گردشگری منطقه نیز برایمان یک اتفاق بزرگ است.

   اخبار مرتبط
همدان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,322,760
تعداد بازدید امروز : 431
تعداد بازدید دیروز : 702
آخرین به روزرسانی : 1398/06/27
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.